У першій половині XIX ст. француз Густав Фаберже приїхав до Санкт-Петербургу, де відкрив ювелірну майстерню. Знаходилася вона на Великій Морській. Його син Карл, який здобув освіту у кращих майстрів Європи, був справжнім генієм і неймовірно талановитим майстром.
Фірма займалася реставрацією експонатів, робила копії коштовностей, виготовляла предмети розкоші і вироби для покупців середньої цінової категорії. Найбільшу популярність принесли крашанки, названі яйцями Фаберже. Всього створили 71 яйце, з яких 54 призначалися для імператорів. Велика частина цих шедеврів ручної роботи зберігаються у приватних колекціях, державних музеях РФ і США, 11 яєць безслідно зникли. Візерунок на яйцях Фаберже не повторюється, кожен виріб унікальний за технікою виконання.
Зараз в асортименті знаменитої фірми представлені вишукані предмети і декор, ювелірні прикраси, твори прикладного та функціонального призначення. Наприклад, канделябри, посуд, столові прилади, склянки, несесери, ялинкові прикраси, запальнички, годинники. Є лімітовані серії товарів, які випускаються в обмеженій кількості.
Вироби створюються з золота, срібла, емалі, кришталю, дорогоцінних і напівкоштовних каменів.