">
1
Daum
Daum

Французький бренд Daum славиться своїми неймовірно красивими вазами, які робляться за дизайнерскими проектами. Багато з виробів, які знаходяться в музеї фабрики, створені за ескізами Далі, Сезара, Армана, Дюбрея.

Історія бренду почалася наприкінці 1870-х років, коли Жан Дом вирішив придбати скляну майстерню в місті Нансі. Там він працював разом зі своїми синами Огюстом і Антоніном, завдяки чому вони створили художній цех. Зараз тут розташовується мануфактура, де з'являються нові вази, що прикрашають вітальні, робочі кабінети і їдальні.

Характерною особливістю ваз Daum є їх створення з багатошарового скла, на якому проступають різні пейзажі. Їх майстри створювали і продовжують створювати кольоровими емалями.

Спочатку вироби робили в стилі модерн, який тривалий час панував у Франції і в інших країнах Європи. У 1920-х роках стали з'являтися вази в стилі арт-нуво. Вони стали еталонними зразками, на які орієнтувалися інші виробники. У 1930-х роках на фабриці стали освоювати техніки міжшарової декорації, гравіювання і травлення, замінивши скло кришталем. Ще через кілька років була відроджена техніка «тісто зі скла» (створили за часів Стародавнього Єгипту), яку застосували до кришталю.

Завдяки цьому компанії вдалося створити ексклюзивний дизайн ваз і предметів домашнього інтер'єру. Зараз бренд випускає продукцію в різних стилях – вінтаж, ботаніка, етно, класичний, гламур, модерн.